9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile bu sene 9.'su gerçekleştirilen Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 20 Mayıs 2017 tarihinde  İstanbul'da bulunan vakıf merkezinde gerçekleştirilen  final ile sonuçlandı. Finale kalan 10 eserin Türkiye'nin değişik illerinden gelen genç yazarları, yarışma jürisi karşısına  çıkarak eserlerinin savunusunu gerçekleştirdi. Jüri görüşmeleri sırasında gençlerin heyecanı görülmeye değerdi. Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, Mehmet Eroğlu, Nursel Duruel, Ülkü Karaosmanoğlu ve Solmaz İlhan'dan oluşan yarışma jürisinin kararı neticesinde; 

BİRİNCİLİK

İstanbul Vefa Lisesi'nden Erdi Aydoğdu "Benlik Çıkmazı" adlı eseriyle birinciliğe layık görüldü. 

İKİNCİLİK

Ted Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi'nden Ege Argun "Birlikteliğin Yalnızlığı" isimli eseriyle ikinci oldu. 

ÜÇÜNCÜLÜK

Ankara Selçuklu Anadolu Lisesi'nden Duygu Ekim "Siyahın İçindeki Beyaz" isimli eseriyle üçüncülüğe layık görüldü. 

Ayrıca Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'nden Kerem Başköy "Yanılsama", İstanbul Özel Amerikan Koleji'nden Pırıl Okay ise "İnsan Zihnine Özgüven" isimli eserleriyle mansiyon ödülünün sahibi oldular.

Aile büyüğümüz Attilâ İlhan adına kurulmuş bir vakıf olarak, yarışmayı düzenlemekteki esas amacımız, tüm yurdumuz sathında, tüm fikirler yelpazesinde, mümkün olduğu kadar fazla genç arkadaşımıza ulaşmak, onları sorgulamaya, düşünmeye, kendilerini yazılı olarak ifade etmeye teşvik etmek idi.

Yarışmamızın gördüğü ilgiden fazlasıyla memnunuz. Yarışma süreci içerisinde, değişik zaman dilimlerinde, gerek tanıtım, gerek eser gönderimi, gerekse oylama safhalarında emeği geçen tüm yurttaşlarımızla bu başarıyı paylaşmak, en içten teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Saygılarımızla,
Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı
Sıraselviler Cad. Billurcu sokak No 26 kat 2, Taksim, 34433 İstanbul
Tel : 0.212.243 9525 / Faks : 0.212.243 2980
E-posta : bilgi@aibskv.org / Web : www.tilahan.org

Yarışma Sitesi: http://yarisma2017.aibskv.net