DUYURULAR

 • 10.Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  10.Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile bu sene 10.'su gerçekleştirilen Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 05 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul'da bulunan vakıf merkezinde gerçekleştirilen final ile sonuçlandı. Finale kalan 10 eserin Türkiye'nin değişik illerinden gelen genç yazarları, yarışma jürisi karşısına… Daha Fazla »
 • 2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Verildi

  2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Verildi

  Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri, dün 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Roman dalındaki ödülün sahibi ‘Körburun’ adlı kitabıyla Hikmet Hükümenoğlu, Şiir dalındaki… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan Ölümünün 12. Yıldönümünde Anıldı

  Attilâ İlhan Ölümünün 12. Yıldönümünde Anıldı

  10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist ve düşünür Attilâ İlhan, dün akşam Kadıköy Belediyesi ile Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) düzenlenen özel bir etkinlikle anıldı. Attilâ İlhan’ın sevenlerinin… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan Anma Gecesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde

  Attilâ İlhan Anma Gecesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde

  Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı iş birliği ile anma etkinliği 10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür Attilâ İlhan, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı iş birliğiyle, 11… Daha Fazla »
 • 9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile bu sene 9.'su gerçekleştirilen Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 20 Mayıs 2017 tarihinde  İstanbul'da bulunan vakıf merkezinde gerçekleştirilen  final ile sonuçlandı. Finale kalan 10 eserin Türkiye'nin değişik illerinden gelen genç yazarları, yarışma jürisi karşısına  çıkarak… Daha Fazla »
 • 9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması finalistleri belli oldu!

  9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması finalistleri belli oldu!

    2016 yılının Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığımız onayına istinaden başlayan 9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışmamızda finalistler belli oldu. "Yaşamınızda öz güven ile ego arasındaki farkı oluşturan hangi özelliklerinizdir?" konulu yarışmada finale kalan eserler, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü İstanbul'da vakıf… Daha Fazla »
 • 1. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  1. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteği ile düzenlediği Attila İlhan Edebiyat Ödülleri, Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Roman ve şiir olmak üzere iki dalda verilen Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nde,… Daha Fazla »
 • 2016 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Açıklandı

  2016 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Açıklandı

    Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteği ile düzenlediği Roman ve Şiir Ödüllerini kazananlar belli oldu. Roman dalında ödülü ‘Tavanarası’ adlı eseriyle Ali Gür, Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nü de “Bir Sabah Uyandığımda Yoktum”… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan Caddebostan Kültür Merkezi’nde Anıldı

  Attilâ İlhan Caddebostan Kültür Merkezi’nde Anıldı

  10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür, sinema eleştirmeni Attilâ İlhan Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen bir törenle anıldı. Caddebostan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anma töreninde salonu dolduran Attilâ İlhan… Daha Fazla »
 • Attila İlhan’ı Anıyoruz

  Attila İlhan’ı Anıyoruz

  10 Ekim 2016 / Saat: 20.00 "Seni kim çizebilir şubat yolcusu" Attila İlhan 10 Ekim 2005’te aramızdan ayrılan usta şair Attila İlhan'ı saygıyla anıyoruz. Kadıköy Belediyesi ve Attila İlhan Vakfı ortaklığı ile Program: Konuşmacılar: Metin Celal Haydar Ergülen Prof. Dr.… Daha Fazla »