DUYURULAR

 • 2018 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  2018 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nca düzenlenen ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından desteklenen Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin bu yılki sahipleri, 37. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı kapsamında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. Tören Attilâ… Daha Fazla »
 • 2018 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı

  2018 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı

  Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2018 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. Roman ödülü, “Uyanan Güzel”in yazarı Jale Sancak ve “Sıfır”ın yazarı Onur Caymaz arasında paylaştırılırken, şiir dalındaki ödül “Camekân”… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan 13. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

  Attilâ İlhan 13. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

  Şair, romancı, deneme yazarı, senarist ve düşünür Attilâ İlhan, 13’üncü ölüm yıldönümü vesilesiyle Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) gerçekleştirilen etkinlikle anıldı. Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliğiyle düzenlenen, katılım ücretsiz olduğu anma etkinliği Attilâ İlhan… Daha Fazla »
 • Türk edebiyatının ‘Kaptan’ı ölümünün 13. yılında anılacak

  Türk edebiyatının ‘Kaptan’ı ölümünün 13. yılında anılacak

  ATTİLÂ İLHAN İÇİN CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ANMA ETKİNLİĞİ 10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür Attilâ İlhan, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliğiyle, 10 Ekim 2018 Çarşamba akşamı 20.00’de… Daha Fazla »
 • 10.Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  10.Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile bu sene 10.'su gerçekleştirilen Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 05 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul'da bulunan vakıf merkezinde gerçekleştirilen final ile sonuçlandı. Finale kalan 10 eserin Türkiye'nin değişik illerinden gelen genç yazarları, yarışma jürisi karşısına… Daha Fazla »
 • 2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Verildi

  2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Verildi

  Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri, dün 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Roman dalındaki ödülün sahibi ‘Körburun’ adlı kitabıyla Hikmet Hükümenoğlu, Şiir dalındaki… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan Ölümünün 12. Yıldönümünde Anıldı

  Attilâ İlhan Ölümünün 12. Yıldönümünde Anıldı

  10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist ve düşünür Attilâ İlhan, dün akşam Kadıköy Belediyesi ile Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) düzenlenen özel bir etkinlikle anıldı. Attilâ İlhan’ın sevenlerinin… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan Anma Gecesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde

  Attilâ İlhan Anma Gecesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde

  Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı iş birliği ile anma etkinliği 10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür Attilâ İlhan, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı iş birliğiyle, 11… Daha Fazla »
 • 9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile bu sene 9.'su gerçekleştirilen Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 20 Mayıs 2017 tarihinde  İstanbul'da bulunan vakıf merkezinde gerçekleştirilen  final ile sonuçlandı. Finale kalan 10 eserin Türkiye'nin değişik illerinden gelen genç yazarları, yarışma jürisi karşısına  çıkarak… Daha Fazla »
 • 9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması finalistleri belli oldu!

  9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması finalistleri belli oldu!

    2016 yılının Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığımız onayına istinaden başlayan 9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışmamızda finalistler belli oldu. "Yaşamınızda öz güven ile ego arasındaki farkı oluşturan hangi özelliklerinizdir?" konulu yarışmada finale kalan eserler, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü İstanbul'da vakıf… Daha Fazla »