DUYURULAR

 • 9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  9. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı ile bu sene 9.'su gerçekleştirilen Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması 20 Mayıs 2017 tarihinde  İstanbul'da bulunan vakıf merkezinde gerçekleştirilen  final ile sonuçlandı. Finale kalan 10 eserin Türkiye'nin değişik illerinden gelen genç yazarları, yarışma jürisi karşısına  çıkarak… Daha Fazla »
 • 9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması finalistleri belli oldu!

  9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması finalistleri belli oldu!

    2016 yılının Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığımız onayına istinaden başlayan 9.Attila İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışmamızda finalistler belli oldu. "Yaşamınızda öz güven ile ego arasındaki farkı oluşturan hangi özelliklerinizdir?" konulu yarışmada finale kalan eserler, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü İstanbul'da vakıf… Daha Fazla »
 • 1. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  1. Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteği ile düzenlediği Attila İlhan Edebiyat Ödülleri, Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Roman ve şiir olmak üzere iki dalda verilen Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nde,… Daha Fazla »
 • 2016 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Açıklandı

  2016 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Açıklandı

    Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteği ile düzenlediği Roman ve Şiir Ödüllerini kazananlar belli oldu. Roman dalında ödülü ‘Tavanarası’ adlı eseriyle Ali Gür, Vakıf Özel Teşvik Ödülü’nü de “Bir Sabah Uyandığımda Yoktum”… Daha Fazla »
 • Attilâ İlhan Caddebostan Kültür Merkezi’nde Anıldı

  Attilâ İlhan Caddebostan Kültür Merkezi’nde Anıldı

  10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür, sinema eleştirmeni Attilâ İlhan Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen bir törenle anıldı. Caddebostan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anma töreninde salonu dolduran Attilâ İlhan… Daha Fazla »
 • Attila İlhan’ı Anıyoruz

  Attila İlhan’ı Anıyoruz

  10 Ekim 2016 / Saat: 20.00 "Seni kim çizebilir şubat yolcusu" Attila İlhan 10 Ekim 2005’te aramızdan ayrılan usta şair Attila İlhan'ı saygıyla anıyoruz. Kadıköy Belediyesi ve Attila İlhan Vakfı ortaklığı ile Program: Konuşmacılar: Metin Celal Haydar Ergülen Prof. Dr.… Daha Fazla »
 • Av. Cengiz İlhan Parkı Açılışı

  Av. Cengiz İlhan Parkı Açılışı

 • Vakfımızın kurucularından Cengiz İlhan ölümsüzleşti

  Vakfımızın kurucularından Cengiz İlhan ölümsüzleşti

  BAROLAR Birliği kurucularından, Türk sanatının önemli isimlerinden Çolpan ve Attila İlhan'ın kardeşi, İzmir Barosu eski başkanı Avukat Cengiz İlhan'ın adı Karşıyaka'da bir parkta yaşatılacak. Karşıyaka Belediye Meclisi Ağustos ayı ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar başkanlığında yapıldı. Toplantıda,… Daha Fazla »
 • 8. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  8. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması Sonuçlandı

  2015 yılının Ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığımız onayı ile başlattığımız kompozisyon yarışmamız, 14 Mayıs 2016 günü İstanbul'da vakıf merkezinde yapılan jüri finali ile sonuçlanmış bulunmaktadır. Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, Nursel Duruel, Mehmet Eroğlu, Ülkü Karaosmanoğlu ve Solmaz Özilhan 'dan oluşan… Daha Fazla »
 • Attila İlhan BSK. Vakfı Münazara Ekibinden Büyük Başarı !

  Attila İlhan BSK. Vakfı Münazara Ekibinden Büyük Başarı !

  Kadir Has Üniversitesi Münazara Kulübü tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Liselerarası Münazara Turnuvası'nda Attila İlhan BSK Vakfı A takımı yarı finale kalarak büyük bir başarıya imza attı. İstanbul'un ve civar illerin saygın okullarının katıldığı ve toplam 44 takımın yarıştığı turnuva… Daha Fazla »