Attilâ İlhan - Bilim Sanat Kültür Vakfı

ŞAİR VE YAZARLARIMIZA AÇIK ÇAĞRI

6.ATTİLÂ İLHAN EDEBİYAT ÖDÜLLERİ

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteği ile şair ve yazarlarımızı, Attilâ İlhan’ın her eserinde öne çıkartmaya gayret ettiği ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserleri öne çıkartmak amacıyla düzenlenen ödüllü şiir ve roman yarışmasına katılmaya çağırıyor.

Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri her yıl “Şiir” ve “Roman” dallarında ve toplam dört kategoride verilir: Bir şiir kitabına verilen ‘Attilâ İlhan Şiir Ödülü’ ve bir romana verilen ‘Attilâ İlhan Roman Ödülü’nün yanı sıra, ilk romanını ve ilk şiir kitabını yayınlayan 30 yaş altı erkek ve/veya yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlara yönelik olarak iki “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecektir.

“Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü’ne hak kazanan şiir kitabı ve roman sahibi 7.500 TL; “Vakıf Özel Teşvik Ödülü’ne hak kazanan ilk şiir kitabı ve ilk roman sahibi ise 2.500 TL‘lik para ödülünün sahibi olacaktır.

Katılma Koşulları:
1. Yarışmaya katılacak roman ve şiir kitapları 2020 yılında yayımlanmış olmalıdır.
2. Daha önce aynı kategoride armağan kazanmış yazarlar yarışmaya katılamazlar.
3. Yarışmaya katılacak yazarların, yapıtlarından on (10) nüshayı, hangi kategoriye başvurulduğu açık bir şekilde belirtilerek (Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü ya da Vakıf Özel Teşvik Ödülü) iletişim bilgilerini de içeren kısa bir özgeçmiş ile birlikte 19 Haziran 2021 Cumartesi günü akşamına kadar Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın Sıraselviler Caddesi, Billurcu sokak No 26 kat 2 Taksim, Beyoğlu – 34433 İstanbul adresine ulaştırmaları rica olunur.
4. Seçiciler Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından sonuçlar 2021 yılı Kasım ayı içinde açıklanacaktır.

Seçiciler Kurulu:

Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri Seçici Kurul Onursal Başkanı: Doğan Hızlan

Roman:
Mehmet Eroğlu (Başkan),
Deniz Yüce Başarır,
Faruk Şüyün,
Seval Şahin,
Ali Cem İlhan.

Şiir:
Metin Celal (Başkan),
A.Ali Ural,
Adnan Özer,
Tuğrul Tanyol,
Kerem Alışık.

Yarışma Şartnamesi için tıklayınız

www.tilahan.org
Tel: 0212 243 95 25
Faks: 0212 243 29 80
e-posta: bilgi@aibskv.org