Attilâ İlhan - Bilim Sanat Kültür Vakfı

Attilâ İlhan Doğum Gününde “Edebiyat Buluşmaları” ile Anıldı…

Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları etkinliği, İlhan’ın doğum günü olan 15 Haziran tarihinde Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Etkinlik öncesi düzenlenen kokteyl organizasyonu ile başlayan gece “Şiire Kanat Çalmak” isimli panel ile devam etti. Prof.Dr. Yakup Çelik’in moderatörlüğünde Ayşe Kilimci ve İnci Aral izleyenlere edebiyat dolu, samimi anlar yaşattı. Attilâ İlhan ile olan anılarına değinen konuşmacılar, genç edebiyatçılara izlemeleri gereken yol konusunda fikir verirken, her türlü olumsuzluğa rağmen hiçbir zaman pes etmemelerini belirttiler. İçinde bulunduğumuz çağda yazarın ilgisini dağıtan pek çok etken olmasına ve edebiyatın görece geride kalmış gibi gözükmesine rağmen sanat ve edebiyatın her türlü zorluktan çıkarak kendi sentezini sağlayacağı vurgulandı.

Attilâ İlhan’ın hayatı, fikirleri ve şiirlerinden oluşan vtr gösterimleri ile devam eden gecede sahneye son olarak müzik dünyamızın usta ismi Vedat Sakman çıktı. Yerli yabancı şairlerin bestelenmiş şiirlerinden eserler seslendiren Vedat Sakman izleyicilere keyifli anlar yaşattı. 

Attilâ İlhan’ı 98. doğum gününde özlemle andığımız bu özel günde bizlere kapılarını açarak her türlü desteği veren Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.