Attilâ İlhan - Bilim Sanat Kültür Vakfı

ATTİLÂ İLHAN 14. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür Attilâ İlhan, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliğiyle Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Şair, romancı, deneme yazarı, senarist ve düşünür Attilâ İlhan, 14’üncü ölüm yıldönümü vesilesiyle Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) gerçekleştirilen etkinlikle anıldı. Attilâ İlhan Bilim, Sanat  Kültür Vakfı ve Kadıköy Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen, katılımın ücretsiz olduğu anma etkinliğinde Attilâ İlhan okurları salonu doldurarak etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve PEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Oral’ın, Attilâ İlhan’ın kişiliği, sanat ve dünya görüşü hakkında yaptığı konuşmanın  ardından 11. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması birincisi Ebru Ayyıldız’ın “genç kuşaklar açısından Attilâ İlhan” konulu konuşmasının yer aldığı gecede sanatçı Kerem Alışık ve Şenay Gürler, Attilâ İlhan’ın en sevilen şiirlerinden oluşan bir dinleti gerçekleştirdi.

İlhan’ın çok yönlülüğü, fikir yapısı, sanat anlayışı ve hayatındaki  dönüm noktalarının anlatıldığı arşiv görüntülerinin de yer aldığı etkinlik sevilen sanatçı Ferhat Göçer’in şarkılarıyla son buldu.